Dziś jest: Poniedziałek, 24-06-2024

Informacje

Narzędzia i usługi

LKS Błyskawica Pakosław

Błyskawica Pakosław w sezonie 2010/2011

  • 01-07-2011
Rozgrywki sezonu 2010/2011 Błyskawica Pakosław zakończyła na z 36pkt na 8 miejscu wśród 14 zespołów występujących w III grupie B-klasy. Bilans meczy to 11 zwycięstw, 3 remisy i 12 porażek a stosunek bramek to 60 zdobytych i 72 stracone. Zdobycz punktowa a co za tym idzie pozycja w tabeli mogłaby być znaczniej wyższa gdyby nie kilka meczów przegranych na własne życzenie. Wysokie porażki mimo prowadzenia 1:0 w meczu z Gromem Zębowo i Dębem Bolewice oraz zaledwie remis mimo prowadzenia 4:1 w spotkaniu z Lechem Podrzewie to niemiłe niespodzianki. Jako klęskę można potraktować porażkę na wyjedzie Orłami Plewiska i 4 porażki w dwoma najsilniejszymi zespołami grupy: Wielkopolską II Komorniki i Tęczą Skrzynki, z którymi zespół z Pakosławia stracił aż 20 bramek a zdobył tylko 4. Do porażek przyczyniły się katastrofalna skuteczność w stuprocentowych sytuacjach bramkowych (w tym kilka nie strzelonych rzutów karnych) oraz fatalne błędy w obronie (w tym kilka bezsensownych fauli w polu karnym).
Wśród 3 trzech remisów w sezonie dwa mecze to spotkania pomiędzy Błyskawicą Pakosław i Tornadem Trzebaw zakończone wynikiem 1:1.
Wśród 11 zwycięstw to podwójne odniesione z zespołem KS Gaj Wielki 4:2 i 3:2 oraz ze Spartą Brody 1:0 i 6:1. Jako cenne zdobycze punktowe można uznać zwycięstwa: 3:1 z Dębem Bolewice, 2:1 z LZS Wąsowo, 2:1 za Orłem Łowyń, 6:2 z Zielonymi Lubosz i 4:0 z Gromem Zębowo. Zwycięstwo 4:1 w meczu z Orłami Plewiska było rewanżem za jesienną porażkę z bardzo słabym rywalem. Sensacyjne zwycięstwo 5:1 odniosła Błyskawica w spotkaniu z bardzo silną drużyną Szturmu Junikowo. Mecz ten wśród kibiców z Pakosławia został okrzyknięty spotkaniem sezonu.
Zespół Błyskawicy występował w składzie: bramkarze: Mateusz Hała, Tobiasz Magdziak, obrońcy: Krystian Strymiński, Radosław Hała, Łukasz Matyjasik, Andrzej Hała, Paweł Kluge, Patryk Ciebielski, Dawid Wyrwa, pomocnicy: Sławomir Nykiel, Damian Hała, Krystian Komin, Tomasz Kupka, Sebastian Potaczek, Michał Sznytka, Patryk Nowacki, Bartosz Budzyński, napastnicy: Jakub Białek, Mariusz Magdziak, Sebastian Białek.
Najlepszym strzelcem sezonu został Damian Hała, który zdobył aż 20 bramek w tym hat-tricki w meczu z Szturmem Junikowo i Orłami Plewiska. Kolejni zdobywcy bramek to Krystian Komin 12 goli (w tym 11 na wiosnę), Mariusz Magdziak 10 goli (w tym 4 bramki w meczu ze Spartą Brody), Jakub Białek 7 goli, Sławomir Nykiel i Sebastian Białek po 3 bramki, Tomasz Kupka i Patryk Nowicki po 2 bramki oraz jedna bramka samobójcza.
 
W ramach podsumowania sezonu Błyskawica Pakosław rozegrała spotkanie z Oldbojami Pakosław. Młodzi zawodnicy bardzo szybko zdobyli trzy bramki i wydawało się, że dojdzie do pogromu Oldbojów jeszcze przed przerwą. Trzy składne akcje starszych zawodników zakończone pięknymi bramki spowodowały, że do przerwy spotkanie zakończyło się remisem.
Niestety po przerwie licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać już tylko bramki zespołu Błyskawicy Pakosław, ponieważ zawodnicy Oldbojów zmarnowali wszystkie z kilku stuprocentowych sytuacji. Sam wynik spotkania nie był istotny wobec doskonałej zabawy trwającej na boisku jak i na trybunach. W drużynie Oldbojów zagrali m.in.: Maciej Glinka, Roman Wrembel, Jacek Łuczak, Krzysztof Kandulski oraz wierni kibice z Komorowa.

Wszystkich sympatyków Klub zaprasza na stronę internetową www.blyskawicapakoslaw.futbolowo.pl, gdzie już wkrótce znajdą się wszystkie aktualne informacje na temat sparingów, XI Turnieju o Puchar Prezesa Klubu oraz terminarz rozgrywek sezonu 2011/2012
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją