Dziś jest: Poniedziałek, 24-06-2024

Informacje

Narzędzia i usługi

LKS Błyskawica Pakosław

35-lecie istnienia Klubu Błyskawica Pakosław

  • 00-00-0000
    Należy wspomnieć, że jako symboliczną datę powstania LZS Pakosław przyjęto rok 1973 kiedy to miejscowy zespół zdobył Mistrzostwo Powiatu LZS Klasy „W” (w 1974r. zespół zajął II miejsce w tych samych rozgrywkach). W roku 1997 zespół Błyskawica Pakosław został zgłoszony do rozgrywek B-klasy organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, w których to rozgrywkach drużyna z Pakosławia bierze udział do dnia dzisiejszego. 4 czerwca 2004r. Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Pakosław został wpisany do Ewidencji Stowarzyszeń Kultury Fizycznej prowadzonej przez Starostę Nowotomyskiego – powiedział Tomasz Nowakowski – członek Stowarzyszenia.

    Przed meczem chwilą ciszy zawodnicy obu drużyn uczcili pamięć zmarłego niedawno zawodnika drużyny LZS Pakosław z lat siedemdziesiątych Benedykta Hałę oraz zmarłych wcześniej Zbigniewa Hałę (również zawodnika LZS), Władysława Hałę (pierwszego przewodniczącego LZS i Honorowego Prezesa LKS Błyskawica Pakosław) i Kazimierza Karczmarka (zawodnika LZS i działacza sportowego obecnej drużyny).
    Sędzią zawodów pomiędzy oldbojami i seniorami był Ryszard Rembacz, z którego inicjatywy Klub został zgłoszony do rozgrywek ligowych w 1997r.. Samo spotkanie mogło się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Już na początku meczu wyraźną przewagę uzyskali seniorzy, którzy po dwóch bramkach Mariusza Magdziaka objęli prowadzenie 2:0. Niestety bardzo szybko, na skutek kontuzji, boisko w drużynie oldbojów musieli opuścić bracia Adam i Maciej Kluge. Z biegiem czasu zawody się wyrównały dzięki dobrej grze zasłużonych obrońców Radosława Hały i Macieja Nowickiego i młodszego Andrzeja Hały. Pod koniec pierwszej połowy kontaktową bramkę dla drużyny oldbojów zdobył z rzutu karnego Krzysztof Kandulski (zawodnik, który w dziesięciu sezonach rozgrywkowych zdobył 76 bramek). Oldboje niesieni szaleńczym dopingiem zgromadzonej publiczności uwierzyli, że mogą ten mecz wygrać. W środku boiska brylowali znani z nieustępliwej walki Roman Wrembel i Jacek Łuczak a na skrzydłach konstruowali akcje Maciej Glinka i obecny prezes Klubu Wacław Białek. Tuż przed przerwą wyrównującą bramkę po kilkunastometrowym rajdzie lewą stroną i dokładnym strzale w długi róg bramki zdobył ponownie Krzysztof Kandulski. Po przerwie do ataku ruszyła drużyna seniorów Błyskawicy, ale tylko dzięki doskonałej postawie bramkarza Wojciecha Magdziaka oldboje nie stracili gola.
Ostatecznie po jednej z akcji trzecią bramkę zdobył Krzysztof Kandulski, który pięknym mierzonym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza Tomasza Norka.
    Honor młodszych zawodników uratował kapitan drużyny Michał Sznytka, który silnym uderzeniem głową ustalił wynik spotkania na 3:3. Zwycięzcę zawodów wyłoniły dopiero rzuty karne, które bezbłędnie egzekwowali oldboje wygrywając 5:4.
Po meczu zawodnicy, działacze i kibice w radosnej atmosferze biesiadowali przy grillu.
      W ostatni weekend czerwca na boisku w Pakosławiu odbył się mecz, w którym zmierzyły się drużyny oldbojów i seniorów Błyskawicy Pakosław. Zawody dla młodszych zawodników były spotkaniem podsumowującym rozgrywki ligowe sezonu 2007/2008, a dla starszych graczy były okazją do uczczenia jubileuszu 35-lecia istnienia Klubu Błyskawica Pakosław.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją