Dziś jest: Poniedziałek, 24-06-2024

Informacje

Narzędzia i usługi

LKS Błyskawica Pakosław

XIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław

  • 19-09-2013
 
      Tradycyjnie 15 sierpnia na boisku w Pakosławiu odbył się XIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław. W tej prestiżowym turnieju, który jest rozgrywany nieprzerwanie od 2001 roku udział wzięły: Sparta Brody, Grom Zębowo, LZS Wąsowo i drużyna gospodarzy Błyskawica Pakosław. Zespoły rozgrywały mecze każdy z każdym i o choć o końcowej kolejności decydowała tabela właściwie w każdym meczu należało grać o zwycięstwo. W pierwszym meczu Sparta Brody po zaciętym spotkaniu wygrała 2:0 z Gromem Zębowo. Doskonałe spotkanie rozegrał bramkarz Sparty Szymon Stachowiak, który kilkakrotnie uchronił zespół przed stratą bramki. Kolejne spotkanie rozbudziło nadzieję licznie zebranej publiczności z Pakosławia na końcowy sukces Błyskawicy w zawodach. Po bramkach Damiana Hały i debiutującego w zespole szesnastoletniego Jakuba Szuby Błyskawica pokonała 2:0 LZS Wąsowo. W trzecim meczu turnieju, który jak się później okazało przesądził o końcowym zwycięstwie spotkały się w parafialnych derbach zespoły Sparty i Błyskawicy. Mecz stał na wysokim poziomie a obie drużyny nie wykorzystały kilku dogodnych szans na zwycięstwo. Kiedy wydawało się już że spotkanie zakończy się remisem do strzału z rzutu wolnego z dwudziestu metrów podszedł Miłosz Skręty ze Sparty Brody. Uderzył piłkę silnie nad murem, ta nabrała rotacji odbyła się przed bramkarzem i wylądował w siatce gospodarzy. Wygrana zespołu z Brodów 1:0 była zasłużona. Mecz pomiędzy LZS Wąsowo i Gromem Zębowo dostarczył wielu emocji, gdyż obie drużyny prowadziły już w spotkaniu aby ostatecznie uzyskać remis 2:2. W ostatniej kolejce spotkań Sparta Brody, która była już pewna zwycięstwa w zawodach przegrała 1: 0 z LZS Wąsowo. Zawodnicy Błyskawicy Pakosław wychodząc na ostatni mecz turnieju z Gromem Zębowo wiedzieli, że remis zapewni im drugie miejsce w zawodach. Kiedy w pierwszej minucie spotkania prowadzenie dla gospodarzy zdobył Mateusz Hała wydawało się, że nic już nie odbierze im zwycięstwa. Gracze Gromu Zębowo znani z gry do końca w pięć minut najpierw odrobili straty i następnie wyszli na prowadzenie. Mimo wielu sytuacji zawodnicy Błyskawicy nie zdobyli wyrównującej bramki i ostatecznie przegrali spotkanie 2:1.
 
      XIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław wygrała drużyna Sparty Brody, drugie miejsce zajęła ekipa Gromu Zębowo, trzecie LZS Wąsowo a ostatnie miejsce gospodarze Błyskawica Pakosław.
 
      Po zawodach z rąk Michała Sznytki Prezesa Błyskawicy trzy pierwsze zespoły otrzymały okazałe puchary i dyplomy. Najlepszym bramkarzem zawodów został Szymon Stachowiak ze Sparty Brody, najlepszym strzelcem Dawid Ceyza z LZS Wąsowo a najlepszym zawodnikiem Patryk Slawski z Gromu Zębowo. Turniej został zorganizowany finansowany z dotacji Gminy Lwówek oraz środków własnych Klubu. Organizatorzy już dziś zapraszają na XIV edycję tych zawodów.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją