Dziś jest: Poniedziałek, 24-06-2024

Informacje

Narzędzia i usługi

LKS Błyskawica Pakosław

40-lecia działalności Ludowego Klubu Sportowego Błyskawica Pakosław

  • 31-07-2013
        W sobotę 06.07.2013r. na boisku w Pakosławiu odbyły się obchody 40-lecia działalności Ludowego Klubu Sportowego Błyskawica Pakosław. Na początku części oficjalnej Sekretarz Tomasz Nowakowski przedstawił krótką historię Klubu z Pakosławia.
Wspomniał m. in.
Jako datę powstania Ludowego Zespołu Sportowego w Pakosławiu, należy uznać rok 1973, kiedy to do rozgrywek, organizowanych przez powiat Nowy Tomyśl, zgłosił się LZS Pakosław i nasza drużyna piłkarska zdobyła mistrzostwo powiatu klasy „W”.
 Czerwiec 1997r. wyznacza kolejną znaczącą datę w dziejach naszego Klubu. To wtedy, z inicjatywy zawodników i działaczy, z Panem Ryszardem Rębaczem i Panem Leszkiem Łodygą na czele, w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Poznaniu, został zgłoszony do rozgrywek B-klasy nowo powstały Ludowy Zespół Sportowy Błyskawica Pakosław.
Przez 16 lat drużyna seniorów rozegrała 346 meczy w rozgrywkach B-klasy, z tego 142 mecze wygrała, 44 zremisowała i doznała 160 porażek. Bilans bramkowy to: 781 bramek zdobytych i 905 straconych. Najwięcej bramek w rozgrywkach zdobyli: Krzysztof Kandulski 80, Damian Hała 72, Mariusz Magdziak 59. Należy również wspomnieć, że przez 16 lat nieprzerwanie w naszej drużynie występuje obrońca Radosław Hała.
 
Następnie głos zabrał Wiceprezes ds. organizacyjnych i rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Pan Michał Chojara, który złożył na ręce Prezesa Klubu Michała Sznytki przekazał pamiątkową tablicę i list gratulacyjny z okazji uroczystości 40-lecia. WZPN uhonorował również Pan Ryszarda Rembacza i Wacława Białka złotymi a Panów Józefa Goińskiego, Radosława Hałę, Romana Wrembla, Krzysztofa Kandulskiego i Sebastiana Rembacza srebrnymi honorowymi odznakami związku.
        W imieniu LKS Błyskawica Pakosław tabliczkę z podziękowaniami oraz kwiaty dla Pani Mirosławy Buczkowskiej Dyrektora Zespołu Szkoły i Przedszkola w Pakosławiu za udostępnienie szatni w budynku szkoły i wieloletnie wsparcie działalności Stowarzyszenia przekazał Prezes Klubu Michał Sznytka. Pamiątkową tabliczkę z podziękowaniami za za udostępnienie boiska sportowego oraz wieloletnie finansowe wsparcie działalności Stowarzyszenia otrzymał również Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Pan Piotr Długosz.
Statuetki z okazji 40-lecia Klubu otrzymali również Pan Paweł Kasprowicz – Kierownik Osir Lwówek, Pan Marek Hała – zawodnik i były wieloletni trener drużyny seniorów, Pan Eryk Siemieniak – fundatora strojów sporowych, dawni działacze Klubu Panowie: Zbysław Łuczak, Feliks Karczmarek, Wojciech Kupka, zawodnicy z lat siedemdziesiątych: Józef Najdek, Eugeniusz Wesoły, Ryszard Szytka oraz duże młodszych zawodników.
        Klub otrzymał również pamiątkowe nagrody od Pana Burmistrza Piotra Długosza, Kierownika Osir Lwówek Pana Pawła Kasprowicza, Pani Krystyny Łuczak Przewodniczącej Stowarzyszenia „Gospodynie Wiejskie” Pakosławia, Panów Władysława Kucharczyka i Piotra Patelę reprezentujących Straż Pożarną w Pakosławiu, Pan Marka Hały reprezentującego Lwóweckie Towarzystwo Piłkarskie Pogoń Lwówek oraz od Pana Zbysława Łuczaka byłego działacza Klubu.
 
Po części oficjalnej zaproszeni gości przeszli do budynku szkoły gdzie mogli zwiedzić wystawę pamiątek z historii Klubu. W części sportowej obył się mecz, w których seniorzy Błyskawicy Pakosław wygrali po ciekawym i emocjonującym meczu z zaprzyjaźnioną drużyną Sparty Brody 6:3. W zamykającym cześć sportową meczu spotkały się drużyny Olbojów Lwówek i Olbojów Błyskawicy Pakosław. W drużyny Olbojów z Lwówka wystąpił m. in. Kierownik Osir Pan Paweł Kasprowicz i reprezentujący wcześniej barwy Błyskawicy Pan Adam Kluge. W drużynie Oldbojów z Pakosławia znalazły się takie gwiazdy miejscowej piłki jak: Sebastian Rembacz, Wacław Białek, Radosław Hała, Andrzej Jacek Hała, Paweł Podlas, Jaczek Łuczak, Krzysztof  Kandulski, Wojciech Magdziak, Szymon Talarowski, Mirosław Fliegier, Krystian Strymiński. Obie drużyny mimo zaciętej walki i wielu korzystnych sytuacji nie zdołały rozstrzygnąć wyniku na swoją korzyść. Ostatecznie po bramkach Radosława Radeckiego dla Lwówka i Szymona Talarowskiego dla Pakosławia mecz zakończył się uczciwym remisem 1:1.
 
Po zawodach sportowych wszyscy uczestniczyli w dobrej zabawie przy grillu. Obchody 40-lecia zostały zorganizowane przez zespół SZNYTKA TEAM i działaczy Klubu LKS Błyskawica Pakosław przy udziale środków z dotacji Gminy Lwówek i środków własnych Stowarzyszenia.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją