Dziś jest: Poniedziałek, 24-06-2024

Informacje

Narzędzia i usługi

LKS Błyskawica Pakosław

Koniec roku to kres podsumowań także dla zawodników

  • 09-01-2013
 
      Koniec roku to kres podsumowań także dla zawodników, działaczy i kibiców LKS Błyskawica Pakosław. Drużyna seniorów Klubu w styczniu i lutym uczestniczyła w rozgrywkach Halowej Ligi Piłki Nożnej OSiR Cup 2011/2012 oraz trenowała w hali we Lwówku. Wczesną wiosną treningi przed rundą wiosenną rozgrywek B-klasy zostały przeniesione na boisko orlik we Lwówku oraz na własny obiekt i uzupełnione czterema meczami sparingowymi. W okresie od kwietnia do połowy czerwca drużyna seniorów rozegrała jedenaście spotkań ligowych a na zakończenie sezonu mecz towarzyski z zespołem oldbojów Błyskawicy. Przed nowy sezonem 2012/2013 drużyna została wzmocniona o dwóch młodych zawodników Mateusza i Kamila Hałę, którzy przyszli z drużyny juniorów LTP Pogoń Lwówek oraz powracającego po dłuższej przerwie do gry Huberta Koniecznego. Niestety swoją przygodę z piłką, w związku z poważną kontuzją, musiał zakończyć Sebastian Potaczek. W ramach przygotowań do rundy jesiennej w lipcu i sierpniu zawodnicy trenowali na boisku orlik we Lwówku oraz na własnym obiekcie i rozegrali trzy mecze sparingowe w Wojnowicach, Nowym Tomyślu i Michorzewie. Tegoroczną XII już edycję Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław wygrali gospodarze po zaciętej rywalizacji z Gromem Zębowo, Spartą Brody i Pogromem Urbanowo.
      W pierwszym spotkaniu ligi Błyskawica Pakosław przegrała na wyjeździe z bardzo silną drużyną KS Gaj Wielki 3:1 chociaż gdyby wykorzystała wszystkie sytuacje bramkowe wynik mógł być inny. Kolejny ligowy mecz to spotkanie derbowe drużyną Mawit II Lwówek. Po słabej pierwszej połowie w wykonaniu obu drużyn w drugiej zdecydowaną przewagę osiągnęła Błyskawica która po bramce głową Huberta Koniecznego, wykorzystanym rzucie karnym Krystiana Komina i bramce samobójczej graczy z Lwówka mogła cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa 3:0. Kolejne wyjazdowe spotkanie to mecz z Zielonymi w Luboszu, to najbardziej emocjonujące spotkanie tego roku. Fantastyczna gra w Tobiasza Magdziaka, który zdobył sam trzy bramki i zaliczył dwie asysty, dwie bramki Mariusza Magdziaka i bramka Kamila Hały w ostatniej minucie meczu dała zwycięstwo 6:5 w tym bardzo zaciętym pojedynku. Kolejne spotkania zarówno w Międzychodzie z rezerwami Orła w składzie z kilkoma czwartoligowcami oraz z KS Sarbia na własnym boisku, ale w drugiej połowie bez własnego bramkarza nie mogły zakończyć się sukcesem. Podobnie zakończyły się sobotnie wyprawy do Otusza i Łowynia, w których mogło ze względu na obowiązki zawodowe uczestniczyć zaledwie jedenastu zawodników. Zwycięstwo 5:3 w kolejnym derbowym meczu ze Spartą Brody nie przyszło łatwo bo to gospodarze po 10 minutach spotkania prowadzili 2:0. Zasłużone, ale nie łatwe zwycięstwo 2:1 zawodnicy Błyskawicy odnieśli na własnym boisku z Huraganem Michorzewo. Przepiękną bramkę w tym spotkaniu z woleja z dużej odległości zdobył Hubert Konieczny. Remis 2:2 w meczu z Zenitem Wytomyśl na własnym boisku był raczej stratą dwóch punktów niż zyskaniem jednego. Kibice Błyskawicy oglądali ten mecz trzymając się za głowę i komentując niewykorzystane sytuacje. Ostatnie dwa spotkania ligi to pewne zwycięstwo 4:0 w meczu z Gromem Zębowo na własnym boisku i niezła gra i pechowa porażka 3:2 w zawodach z Nałęczem w Ostrorogu. Ostatecznie Błyskawica Pakosław zajęła ósme miejsce w lidze z pięcioma zwycięstwami jednym remisem, sześcioma porażkami i stratą tylko czterech punktów do czwartego miejsca.
      Najlepsi strzelcy zespołu to bracia Mariusz i Tobiasz Magdziak oraz ich kuzyni Sławomir Nykiel i Hubert Konieczny a także Damian Hała którzy zdobyli po 4 bramki. Najwięcej spotkań rozegrali Hubert Konieczny i Patryk Nowacki. Obecnie Błyskawica Pakosław bierze udział w rozgrywkach Halowej Ligi Piłki Nożnej OSiR Cup 2012/2013 oraz trenuje w hali we Lwówku. Instruktor pracujący w Klubie w grudniu bierze udział w Konferencji Szkoleniowej dla Trenerów organizowanej przez WZPN w Poznaniu. 
  
      „W 2012r. w ramach dbałości o poprawę wyglądu infrastruktury wokół boiska w Pakosławiu została odnowiona tablica informacyjna wraz z regulaminem stadionu, uporządkowany teren wzdłuż drogi i za bramką od strony lasu oraz naprawione wszystkie ławki. Szczególne podziękowania należą się Panom Zbysławowi Łuczakowi, Józefowi Goińskiemu i Wojciechowi Nowakowskiego, którzy bezinteresownie wykonali prace związane z przygotowaniem drewna, malowaniem i montażem ławek. W imieniu Zarządu chciałbym podziękować również tym wszystkim zawodnikom, działaczom i wiernym kibicom, których pomoc przyczyniła się właściwego funkcjonowania Stowarzyszenia. Wszystkie zadania realizowane w 2012r. były finansowane z dotacji Gminy Lwówek oraz ze środków własnych.” – powiedział Prezes Klubu Michał Sznytka.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją